Hoşgeldiniz  

TÜRKLER ÜZERİNDE ASIRLARDIR OYNANAN OYUN.

MetinAydin | 27 Ağustos 2013 | Köşe Yazarları

TÜRKLER ÜZERİNDE ASIRLARDIR OYNANAN OYUN.
12 eylül den önce provakatörler ülkesini sevenleri hemen ırkçı faşist diye suçlamışlardı ve bunların kalemşorları da bunu işleyerek sadece ülkesini seven sosyal demokrat ve sosyalistleri propaganda bombardımanına tutmuş, milliyetçi gençliği Türk milletine öcü gibi gösterme yarışına girmişlerdi.
Aslında bu orta çağda ve yakın çağda Hristiyan aleminin Müslüman Türkler üzerinde oynadıkları bir oyundu. Bu ideal Osmanlıda devşirme paşalar vezirler, vezir-i azamlar ve padişahların Türk olmayan hasekileri tarafından işlenip Türkler ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürülmüşlerdi.
Daha sonra Emperyalist devletler bu propagandaya sarılıp 19, 20, 21 birinci yüzyılda pişirip pişirip kalemşorları ve yandaşları ile Türk milletinin önüne servis yapmaya devam etmişlerdir.
Son yıllarda Dinciler(Dindarları kast etmiyorum çünkü onlar halisane duyguları ile Allah’a ibadet ederler) bu oyunu oynamaya başlamışlardır. Birde 12 eylülden önce ki kalemşorlar ve Türk düşmanları bu oyunu sürdürmek sevdasından vazgeçmemişlerdir. BDP li milletvekilleri ve o görüşte siyaset yapan emperyalist uşağı bölücüler de körüklemeye devam etmekteler.
Peyami Safa’nın bir yazısını da eklemeden edemeyeceğim.

Kendi ırkçılıklarını muhafaza edip,bizim milliyetçiliğimizi hoş görmeyenler, bizi milli intihara sevk etmek isteyenlerdir.Eğer bunlara bütün enerjimizle ‘hayır’ diyorsak, bu sofu bir milliyetçi olduğumuz için değil, milli varlığımızı muhafaza etmek içindir. Türk gençliğini de bunun için milliyetçi olmaya çağırıyoruz.Bu şuura sahip olmayan gazetelerin ve yazarların Atatürkçülüğüne aldanmayalım.Bunlar Türkçü olmadıkları için hiç bir zaman samimi bir Atatürkçü olmamışlardır.
(Alt paragraf Peyami Safa üstada aittir. Ondan alıntı yapılmıştır.)

679 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© 2012 Beykoz Ses Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.