Hoşgeldiniz  

“Elmalı Kent Ormanı 7 Bölge 7 Park” Projesi

TaycanAs | 25 Haziran 2013 | Dünya, Genel, Gündem, Manşetler, Son Dakika

Yemyeşil doğaya sapip Beykoz, Başbakanlığın talimatıyla, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından uygulanacak “Elmalı Kent Ormanı 7 Bölge 7 Park” Projesiyle, 8 milyon metrekarelik devasa bir park alanı kazanıyor.

 

Yemyeşil doğaya sapip Beykoz, Başbakanlığın talimatıyla, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından uygulanacak “Elmalı Kent Ormanı 7 Bölge-7 Park” Projesiyle, 8 milyon metrekarelik devasa bir park alanı kazanıyor.

Beykoz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin 7 bölgesi ve 81 ilinden esinlenerek hazırlanan şehir ormanı Beykoz’un turizm vizyonunu güçlendirirken, ziyaretçilere doğayla iç içe huzur dolu bir ortamda piknik, spor, dinlenme ve birçok aktiviteyi birarada yapma imkanı sunacak.

Açıklamada, sosyal tesisleri Anadolu’nun geleneksel kültür öğelerini yansıtan Elmalı Kent Ormanı’nda piknik, dinlenme ve spor alanları kurulacak. İstanbullular, şehrin gürültü ve karmaşasından uzak, nefes alıp dinlenebilecekleri bakımlı bir Ormana kavuşacak.

Ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanda birbirinden güzel, Gülistan, Lalezar, Sümbül, Gelincik, Menekşe, Çiğdem ve Karanfil adı verilen 7 mesire alanında, restoranlar, kafeler, sergi alanları, mescitler, çeşmeler, spor alanları, sosyal tesisler ve otopark yer alıyor. Yöresel etkinlik ve şölenler için de kullanılacak alanda yer alan yöresel market ve pazarlarda organik ürünler satılacak. 7 farklı konseptin hakim olduğu kent ormanında yılın belirli günlerinde mesirelerin taşıdığı konsepte uygun festivaller düzenlenecek.

Başbakanlık tarafından yürütülecek kent ormanı projesi kapsamında bir orman da Avrupa Yakası’nda Alibeyköy’e kurulacak.

Projenin 2 sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

1788 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© 2012 Beykoz Ses Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.