Hoşgeldiniz  

BAHADIR YAVUZ : BİZLERİ YIPRATMAYIN!..

TaycanAs | 26 Ağustos 2013 | Dünya, Genel, Gündem, Manşetler, Son Dakika


CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, ilçe örgüt toplantısı öncesi yerel basına yaptığı açıklamada, “Basın mensubu arkadaşlarım bizleri yıpratmayın” dedi.

CHP İlçe Merkezi toplantı salonunda yapılan örgüt toplantısına CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İl Başkan Yardımcısı ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan aday adayları, ilçe örgütü ve üyeler katıldı.

Örgüt Toplantısı öncesi, yerel basına “Beykoz İyi Yönetilemiyor” başlığı altında toplantının Zabıta Amiri Ayhan Ocak’ın vefatı nedeniyle ileriki günlerde yapılacağını, bu acılı günde bu şekilde siyaseti doğru bulmadığını söyleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un üç başlık halinde açıklaması aşağıdadır.

 

Değerli basın mensubu arkadaşlarım hoş geldiniz.

 

Bugün Belediyede çalışan Ayhan Ocak’ın vefat etmesi ve  yaşanan duygusal anlar nedeniyle  basın açıklamamızın etik olmayacağı kısa tutulacak,  açıklama yapmamızı gerektiren Beykoz yönetilemiyor ve diğer  konuları Sizlerle daha sonra paylaşacağım.

 

1)- Beykoz’da Deprem ile ilgili hiçbir önlem ve çalışma  yok;

17 Ağustos 1999’da meydana gelen Marmara depreminden 14 yıl geçmesine rağmen bugüne dek gerek merkezi idare ve gerekse Beykoz Belediyesi depremin yılıcı etkisine karşı önlem alınmadığını görüyoruz. Özellikle iktidar ve daha sonra Beykoz Belediyesi bir an önce can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirlerin alınması kaçınılmazdır.

Depremin ardında uygulamaya konulan “Deprem Vergisi” ile yaklaşık olarak 33 milyardan fazla vergi adı altında para toplandığı, maalesef bu paraların depremi önleme ve deprem sonrası yaraların sarılmasına yönelik kullanılması için hazırlıklar yapılması gerekirken amacı dışında nereye ve ne amaçla kullanıldığını bilenimiz yok. Fakat bir kısmının Başbakanımızın, öve, öve bitiremediği, yapımında büyük hataların olması nedeniyle üzerimizde bir kambur olan meşhur duble yolların yapımında kullanıldığını bilmekteyiz.

1999 yılı depreminde en küçük bir ders dahi çıkarılmadığı gözükmektedir Diğer alanlarda olduğu gibi AKP İnsan yaşamını da önemsememekte ve dikkate almamaktadır. Bu rahat davranışları herkesi olduğu gibi özellikle bizleri çok üzmektedir.

Beykoz Belediyesinin 17 Ağustos geçmesine rağmen Beykoz Kamuoyunu deprem önleme ile ilgili çalışmasının ne olduğu hakkında bu güne kadar bir açıklama yapmamıştır.

2)- 580 bin TL.’lik hibe  yardımı;

Beykoz Belediyesi, Temmuz 2013 ayında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından tarafında hibe olarak “Afetlere Hazırlık Mali Destek Programı”  kapsamında 580 bin TL. yardım almış olduğunu basında çıkan haberde öğreniyoruz.
Bu hibeyle kurulacak olan “Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi” ilçede tam donanımlı araç ve ekipmanlarıyla afetlerde ilk müdahaleyi yapacak, halka yönelik deprem bilinçlendirme faaliyetleri düzenleyeceğinden bahsediliyor.

Deprem önleyici amaçlar için alınan bu hibe yardımı ne Beykozlular ve ne de Belediye Meclis gurubunun haberi vardır. Alınan bu kaynak adeta gizlenmiştir. Bu yardımın amacı dahilinde kullanılması için  takipçisi olduğumuzu, Eylül ayında açılacak olan Meclis’te CHP Meclis Grubu olarak “Soru Önergesi” vererek Beykoz kamuoyunu bilgilendireceğiz. Allah’tan bir daha bizlere 2009 yılı  depremleri ve doğal afetleri yaşatmamasını diliyorum.

3)- Basın Mensubu arkadaşlarım bizleri yıpratmayın;

İlçemizde bu dönem Cumhuriyet Halk Partisine Belediye Başkanı olmak için geçen dönemlerden daha fazla sayıda Belediye Başkan aday adayı başvurusu vardır. Bizler bunu bir zenginlik, cesaret ve Beykoz’da seçimi kazanma noktasında olduğumuz olarak görmekteyiz.  Aday adaylarımız ile ilgili yerel basında çıkan bazı yazılarda aday adaylığı ile ilgili başvuru süreleri üzerinde durulup,  aday adaylarımız hakkında   yakışmayan benzetmelere yer verilmesini doğru bulmuyorum. Bu türden konularda biraz daha hassas davranmanızı rica ediyorum.  Tüm aday adaylarımız çok değerli olduğunu belirmek isterim. Tüm aday, adaylarımız ile bir bütünüz, adaylaşmadan sonra hedefimiz diğer aday adaylarımızla birlikte seçimi kazanmaktır.

Katıldığınız ve beni dinlediğiniz çok teşekkür ederim.

Saygılarımı Sunarım.

 

Bahadır Yavuz

İlçe Başkanı

 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un Basın Açıklamasının Tümünü İzlemek İçin Tıkla

 

 

565 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© 2012 Beykoz Ses Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.